Vyhledávač

  
Loading

Články

Veletrh cestovního ruchu

11 13

Vložil(a)
13.11.2016 18:25  RssIcon

.

s

V pátek 11. listopadu se na naší škole konal již tradiční Veletrh cestovního ruchu, jehož přípravy probíhaly souvisle celý měsíc. V rámci této celoškolní akce mají studenti, učitelé i široká veřejnost možnost navštívit nejrůznější kouty světa. Letošním tématem se stala světová města.

Vše začalo první říjnový týden, kdy si všechny třídy vylosovaly „své město“. Prvním úkolem bylo natočit krátké video a v něm své město představit a přilákat do něj co nejvíce návštěvníků. Po zhotovení videa následovaly přípravy stánků: Namalovat všechny velkoplošné kulisy měst, zhotovit reklamy z kartonů, přestavět třídu tak, aby se tam vše vešlo a zároveň to dobře vypadalo, to byl vskutku nelehký úkol pro všechny zúčastněné. Přípravy vyvrcholily odpoledne před veletrhem, další ráno už jen doladit poslední drobnosti – a s napětím čekat na porotu. Ta během dopoledne obešla celkem 18 tříd, a tak procestovala nejrůznější města světa. Během tří hodin byla vystavena nejrůznějším náturám, etnikům, klimatům i teplotním výkyvům. Všechny třídy si s přípravami daly velkou práci, často zapojily i rodiče a kamarády, především pak při vytváření kulinářských delikates, které byly v každém stánku nabízeny. A tak rozhodování o tom, komu udělit první místo, bylo skutečně těžké.

Po náročném dopoledni konečně přišlo dlouho očekávané vyhlašování výsledků v aule školy. Na úvod jsme zhlédli vystoupení dvou kapel: Rammstein z Berlína v podání V8A a ACDC a její členky z C4B. Ty s hlavní zpěvačkou v podání Anny Coufalové rozezpívaly celou aulu, všichni tleskali, mávali a zpívali ta už lehce „profláklá“ slova „I´m on the highway to hell“.

Vyhlašování výsledků v každé kategorii se vždy ujal jeden člen poroty. Hodnotilo se celkem v sedmi kategoriích: Cenu firmy ICZ, kterou předal pan Jiří Šťastný, získali s Istanbulem naši nejmladší z V1A, cenu za výtvarný počin získala třída C1B a její Káhira, cenu za kulinářský počin dostaly Benátky a třída V3A, stejně jako první cenu za video. První místo v originalitě získala třída C2A za své pojetí Jeruzaléma. A protože Veletrh cestovního ruchu je především studentskou akcí, měli i sami studenti možnost hlasovat pro město, které je oslovilo nejvíc. Pro nás to byla bohatá Dubaj.

A konečně ta nejdůležitější kategorie: cena poroty. První místo si odnesla třída C2B za své ztvárnění Paříže a dostala i putovní sošku, která jí teď bude patřit po následující dva roky, než ji předá dalšímu vítězi. Přestože byla vyhlašována první až třetí místa, důležité není to, jestli jsme stáli na pódiu a přebírali cenu, ale skvělá atmosféra, která každý veletrh již tradičně provází a kterou jsme si všichni užili. Není vítězů ani poražených. Tím, že jsme se dokázali dohodnout i ve třídách (kdy to jindy skřípe), i tím, že jsme připravili to nejlepší, co jsme mohli, jsme vlastně vyhráli všichni. Bez rozdílu. 

Martina Veberová (C3A)

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Svoboda.info

Video

Tags:
Kategorie: Různé
Umístění: Blogs Parent Separator Olivová