Vyhledávač

  
Loading

Články

Zdolali jsme Midtown Manhattan

4 17

Vložil(a)
17.4.2012 7:20  RssIcon

 

Dnešní téměř tropický den jsme zahájili již ve čtvrt na osm na vlakové zastávce v Glen Rocku s úmyslem vyhnout se frontě na Empire State Building. To se také povedlo a kolem deváté jsme stanuli na 86. patře budovy a kochali se nádherným výhledem na Mannhattan.

S hlavou stále ještě v oblacích jsme se vydali hlučnou a přeplněnou Pátou Avenue směrem k Central Parku. První zastávkou byla New York Public Library, monumentální klasicistní budova tvořící s okolními mrakodrapy zajímavý kontrast svou bílou dekorativní fasádou. Při druhé zastávce jsme obdivovali starosvětský půvab nádraží Grand Central Terminal, nad kterým se klene hvězdná obloha a veliká členěná okna vytváří téměř chrámovou atmosféfu. V největší zdejší katolické katedrále Sv. Patrika jsme se příjemně ochladili, před Rockefeller Center jsme pozorovali bruslící newyorčany, v Trump Tower jsme se téměř setkali s Ivankou, u Tiffanyho jsme posnídali a v Central Parku jsme si popovídali s Patrikem Eliášem.

 

 Pro mnohé z nás se toto setkání stalo zlatým hřebem dne. Pak už nezbývalo než se neohroženě vrhnout do víru nákupů suvenýrů na Times Square a pospíchat na vlak domů. I když máme bolavé nohy a spálené nosy, těšíme se na zítřejší návštěvu jižního Manhattanu.
 
 

 

 

Tags:
Kategorie: Různé
Umístění: Blogs Parent Separator Papoušková