Vyhledávač

  
Loading

Články

Monotematický den: Normalizace s ÚSTR a pád totality

4 2

Vložil(a)
2.4.2013 14:59  RssIcon

"Ten, kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat," říká úvodní věta zákona č. 181/2007 Sb., na jehož základě vznikly Ústav pro studium totalitních režimů a Archiv bezpečnostních složek. Centrem jejich zájmu jsou především materiály z doby nesvobody let 1938–1945 a především 1948–1989. ÚSTR sídlí v Praze, je zřizován státem a vedle vlastní výzkumné, výstavní a publikační činnosti se snaží také o veřejné působení na školách.

Gymnázium Jiřího Ortena využilo nabídku ze strany ústavu, a tak 2. dubna přijel studentům II. ročníků a sexty v rámci jejich monotematického dne "Naše země ve 20. století" přednášet Bc. Čeněk Pýcha. Zmíněný den se zaměřuje zvláště na 60.–80. léta v komunistickém Československu, a proto se přednášející věnoval době Husákovy normalizace. Škole také předal materiály použitelné v další výuce.

Studenty pobavilo, když pan Pýcha závěrem prohlásil, že mají jistě z množství jeho informací v hlavách zmatek. Doufejme však, že celkově oba poslední šestihodinové monotemtické dny přispěly k širšímu povědomí "druháků" o naší nedávné, předrevoluční minulosti.

Lukáš Provaz

Více informací o fungování a službách ÚSTR naleznete zde.

Tags:
Kategorie: Dějepis
Umístění: Blogs Parent Separator Provaz

2 Počet komentářů ...


ブランド品激安卸販売専門店 よく知らないんだけど、通販はバッグの専門店が行なっているだけで、シャネルとしては通販自体はまだ行ってないですよね? 言わずもがなトートとか、シャネルのバッグと総称しても色んな種類があるんですけどね。 スーパーコピー財布
# ロレックス オメガ メンテ

By TrackBack on   3.1.2017 5:10

スーパーコピーブランド専門店 ルイヴィトン、シャネル、グッチ、エルメス、クロエ、ルチェ&ガッバ―ナ、バレンシアガ、ボッテガ ヴェネタ、ミュウミュウ、クリスチャンディオールその他の偽物バッグコピー、偽物財布コピー、偽物時計コピー、偽物ベルトコピー、偽物指輪コピー、偽物キーケース、商品は全く写真の通りです。 高級腕時計(N級品),スーパーコピー時計(N級品),財布(N級品)バッグ(N級品),靴(N品),指輪(N級品),ベルト(N級品),マフラー (N級品) 人気の売れ筋商品を多数取り揃えております。全て激安特価でご提供.お願いします. ★100%品質保証!満足保障!リピーター率100%! ★商品数も大幅に増え、品質も大自信です。 ★スタイルが多い、品質がよい、価格が低い! ★顧客は至上 誠実 信用。 ★歓迎光臨★送料無料(日本全国) ホームページ上でのご注文は24時間受け付けております
# カルティエ ハーフエタニティ

By TrackBack on   18.1.2017 0:59