Vyhledávač

  
Loading

Články

Týden v Česku

9 30

Vložil(a)
30.9.2013 7:36  RssIcon

   

V neděli 22. září jsme, jakožto hostující strana výměnného pobytu, byli nastoupeni a natěšeni na příjezd autobusu z německého gymnázia v Rathenow. Po přídělu našich nových přátel jsme směle vyrazili domů na první společně strávený večer v našich rodinách.

Pondělní program se nesl v duchu poznání a učení. Naše gymnazisty jsme seznámili se školou a následně je naučili pár základních frází v češtině, abecedu nebo třeba počítání. Nutno podotknout, že sledovat nechápající tváře německých studentů jak zírají na češtinu, bylo neskutečně vtipné.
V úterý se jelo vesele nakupovat do Prahy. Avšak bez naší přítomnosti. Tuhle pravděpodobně zajímavou aktivitu tedy známe jen ze stručného pokusu o anglické vyprávění ve znění „It was really fine“.
Středa a čtvrtek byl čistě o sightseeing tour po Kutné Hoře a Praze. Drtivá většina našich přátel ještě nenavštívila Českou republiku, a tak doufám, že si odnesli v hlavě nebo na fotce alespoň památku na nějakou tu památku.
Každodenní společně trávené večery, kdy jsme rozvíjeli naší slovní zásobu angličtiny a možná i trochu té němčiny (troufám si říct, že jsme na tom nebyli tak špatně, jak se někteří z nás obávali), jsme ve čtvrtek završili oficiálně neoficiální večeří.
Co jen tak říct závěrem? Asi to, že jsme si týden bez výjimky všichni užili, i když jsme v pátek ráno s radostí naše přátele napakovali do autobusu, srdečně se rozloučili, pořídili pár vzpomínkových fotek a s úsměvem ve tvářích zamávali odjíždějícímu autobusu směr Rathenow. And… we´re looking forward to seeing you in Germany!   
Lucie Tvrdíková, C2B
A na závěr alespoň úryvek z reakce třídní 10 C (našich hostů):
Ich wollte mich noch einmal für alles bedanken - auch im Namen meiner Schüler, allen hat es prima gefallen, sie haben mir im Bus noch viele sehr schöne Geschichten erzählt ... Ich glaube, es war ein voller Erfolg!

Bitte sage auch den Gasteltern noch einmal herzlichen Dank für die freundliche Aufnahme, die Betreuung und das gute Essen. Auch heute hatten die Kinder wieder Berge mit Essen dabei! Ich hoffe nur, es wird uns gelingen, alles genau so toll vorzubereiten, wie ihr es geschafft habt. Hoffentlich sind auch unsere Eltern genau so nett.

 

Tags:
Kategorie: Německý jazyk
Umístění: Blogs Parent Separator Papoušková