Vyhledávač

  
Loading

Články

Národ se ubránil

10 30

Vložil(a)
30.10.2013 18:24  RssIcon

Dne 24. září 2013 proběhl na GJO již XIX. ročník soutěže "Národ se ubránil". Iniciátorem soutěže je Český svaz bojovníků za svobodu, který se tímto způsobem snaží připomínat studentům hrůzy nacistické okupace i český a slovenský odboj. Soutěž slavnostně zahájili Mgr. Dana Vepřková, která se již řadu let na organizaci tohoto klání významně podílí, a Ing. Jiří Kotek, předseda OV ČSBS.

Soutěž je určena pro studenty středních škol na Kutnohorsku a testové otázky se zaměřují na události a průběh 2. světové války. Soutěží se ve dvoučlenných týmech, a protože je hodinová dotace dějepisu na jednotlivých typech škol značně odlišná, tvoří gymnázia jednu kategorii a střední odborné školy kategorii druhou. Naši školu reprezentovali Martin Pros, Šimon Balham, Jakub Drahokoupil a David Kupr.

Jak letošní klání dopadlo? V I. kategorii se na prvním místě umístilo Gymnázium Čáslav, které si tak ponechává putovní pohár. Mezi odbornými školami prokázali nejlepší znalosti studenti VOŠ a SPŠ Kutná Hora. Všichni účastníci bez ohledu na celkové pořadí si však na závěr pochutnali na sladkých dortech, které rok co rok ČSBS zajišťuje, a vedle nových informací si také každý student odnesl hodnotnou cenu v podobě publikace s historickou tematikou.

Lukáš Provaz

foto Mgr. Ivana Domácí (VOŠ, SPŠ a OA Čáslav)

Tags:
Kategorie: Dějepis
Umístění: Blogs Parent Separator Provaz