6 25

Vložil(a)
25.6.2012 7:20  RssIcon

V pátek 22.6. byly na stadionu Olympie slavnostně ukončeny Městské hry 5. olympiády dětí a mládeže. Celý týden se sportovci ze ZŠ Masaryka, ZŠ Žižkov, ZŠ Kamenná Stezka, ZŠ Jana Palacha, Církevního gymnázia a samozřejmě také z našeho Gymnázia Jiřího Ortena potkávali na sportovištích ve městě, kde mezi sebou poměřovali síly v celé řadě disciplín a kolektivních sportech.

Pro naši školu hned  první den vybojovala Barbora Morysková z V4A stříbrnou a bronzovou medaili na plaveckých závodech. Následující den získal nejcennější kov – zlato Ondřej Švarc z V4A ve stolním tenise. V pondělí se dařilo Kláře Zatloukalové z V1A, která vybojovala pro barvy GJO stříbro v běhu na 60m a bronz v běhu na 300m. Svoji kolekci pak ve středu doplnila o zlatou medaili v hodu kriketovým míčkem. V této disciplíně uspěl také Jenda Pospíšil z V2A, jenž získal za třetí nejdelší hod bronzovou medaili.

Pozadu nezůstali naši ani v kolektivních sportech. Nejúspěšnějším týmem naší školy se stali mladší žáci, kteří ve čtvrtek v napínavém fotbalovém zápase porazili ZŠ Žižkov a právem si tak odnesli bronzové medaile. Probojovali se také do finále basketbalového turnaje, kde se jim do cesty opět postavili žáci Žižkova Tentokrát byl soupeř úspěšnější a naši získali stříbrné medaile. Jakub Rejfek byl s 37 body vyhlášen nejlepším střelcem turnaje.

Odpoledne na jejich úspěch navázal tým mladších žákyň, které v hale Bios vybojovaly na florbalovém turnaji bronzové medaile.

Děkujeme všem zapojeným žákům za jejich předvedené výkony, reprezentaci školy, bojovnost a sportovního ducha! Gratulujeme k medailovým umístěním a těšíme se za dva roky opět na další sportovní klání v duchu olympijských her.