Turnaj v házené na GJO

4 26

Vložil(a)
26.4.2013 10:57  RssIcon

Ve středu 24. dubna se na našem gymnáziu uskutečnilo regionální kolo soutěže školních družstev v házené – Novinářský kalamář. Soutěž je vypsána ve 2 kategoriích – chlapeckých a dívčích a je určena pro žáky a žákyně pátých, šestých a sedmých ročníků základní školy nebo příslušných ročníků víceletých gymnázií.  Soutěž se hraje ve třech postupových kolech – regionální kolo / zpravidla místní nebo okresní /, krajské kolo a národní finále.

Hlavním pořadatelem úvodního regionálního kola se stal oddíl házené TJ Sparta Kutná Hora se Středočeským krajským svazem házené.

Turnaje se zúčastnily tyto dívčí týmy: Gymnázium Jiřího Ortena, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Žižkov a ZŠ Starý Kolín.

Chlapecké týmy: Gymnázium Jiřího Ortena, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Žižkov.

Bez prohry prošlo turnajem dívčí družstvo ze ZŠ Jana Palacha, které ve všech zápasech jasně dominovalo. Na druhém místě skončily dívky ze ZŠ Starý Kolín, na třetím náš dívčí tým GJO a čtvrtou příčku obsadilo družstvo ZŠ Žižkov.

Tým dívek GJO: K. Zatloukalová 12, M. Kouřimská 4, V. Kokošková 1, E. Moravcová 1, A. Kuchařová , B. Kuchařová, A Nováková , L. Šuhajová, V. Tupá a K. Zheliznyak a v brance J. Maňáková

V chlapecké kategorii zvítězil tým ZŠ Žižkov, na druhém místo se probojoval domácí tým GJO a třetí skončili chlapci ze ZŠ Jana Palacha.

Tým chlapců GJO: V. Ptáček 3, V. Zheliznyak 2, Š. Klazar 1, M. Masopust 1, K. Pokorný 1, K. Stočes a v brance J. Král

Chtěli bychom tímto poděkovat oběma našim domácím týmům za předvedené výkony, bojovnost, sportovního ducha a výrazné zlepšení, kterého dosáhly během přípravy na turnaj.